Dodano: 2024-04-30, PAMIĘTAMY O ŚWIĘTACH MAJOWYCH

We wtorek, dnia 30.04.2024r. uczniowie klasy I-VII szkoły podstawowej oraz dzieci z oddziałów 6-latków naszego przedszkola wzięli udział w uroczystym apelu poświęconym obchodom świąt majowych: Dnia Pracy, Dnia Flagi oraz Święta Konstytucji 3 Maja.

Spotkanie przygotowane przez uczniów klasy VI pod opieką wychowawcy  miało wyjątkowy charakter, bowiem podczas uroczystości wątki historyczne splatały się artystycznymi oraz tradycją obchodów ważnych rocznic majowych. Podczas apelu wspomniano również 20. rocznicę wstąpienia Polski do struktur Unii Europejskiej.

Uroczystość poświęcona obchodom świąt majowych to wyraz naszego przywiązania do historii, symboli narodowych oraz wartości, które kształtowały nas Polaków na przestrzeni wieków. To wyraz szacunku dla dokonań minionych pokoleń. Dziękujemy im za to, że możemy żyć w pięknym, wolnym, bogatym w historię i tradycje kraju. Kochamy naszą Ojczyznę!

Polska - to taka kraina,

która się w sercu zaczyna.

Potem jest w myślach blisko,

w pięknej ziemi nad Wisłą.

Jej ścieżkami chodzimy,

budujemy, bronimy.

Polska - Ojczyzna...

Kraina, która się w sercu zaczyna.

Bazylego, Bernardyna, Krystyny